Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ego Nedir? Ego Hakkında Bilinmeyenler

Evrenden Torpilim Var’ ve ‘Aynalı Kitap’ın yazarı Aykut Oğut ve eşi Esra Banguoğlu Oğut ile yeni kitapları vesilesiyle bir araya geldik, egoya bakış açımızı değiştirdik. Ne diyelim, en iyisi siz de hemen ego sahibi olun!
Ego Nedir? Ego Hakkında Bilinmeyenler
“Sizde de ne ego varmış!”desek… Durun savunmaya geçmeyin. Herkesin egosu var. E zaten, olması da şart. O eski ‘id-ego-süper ego’ bilginizden uzaklaşın biraz. O ego olduğu yerde sayıyor, bu ego farklı kulvarlarda kendini gösteriyor. Ego dediğimiz şey kararlarımız çünkü. Bir de egocanlar var. Onlar ise ‘Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasa?’ kitabının kapağındaki tatlı şirin egocuklar, “Canımızın egoları” diyor Esra Oğut onlar için… Ve kitaptan yola çıkarak, egoyu tartışıyoruz.

Neden ego konusuna takıldınız bu kez diye sorduğumuz Aykut Oğut şöyle yanıtlıyor, “Son üç seneye genel olarak bakınca, hayatımızda çok şey değişti. İnsanlar onun suçu, bunun suçu, ekonominin suçu demeyi bırakıp biraz daha içe, kendilerine dönmeye başladılar. Fakat bu sırada, farklı bir hataya düşüldü. Önceki öğretilerden de kaynaklanan egoyu kötüleme, egonun yok edilmesi gereken bir şey olduğu intibası tekrar oluşmaya başladı."

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017