Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ekonominin Yeni İlgi Odağı: HENRY

Artık sadece perakendeciler değil ekonomiye yönetenler de önemi giderek artan HENRY'lere (High Earner Not Rich Yet) yani Yüksek kazançlı Ama Henüz Zengin Olmayan Sınıf'a dikkat çekiyor.
Ekonominin Yeni İlgi Odağı: HENRY
Krizdeki ülkeler sadece çıkış yolları aramıyor, bu çıkış yolunu hızlandıracak bir öncü ve sürükleyici tüketici sınıfının ortaya çıkması için adeta dilek tutuyorlar. Son yıllarda perakendede yaşanan hareketliliğe bakılırsa tüketici sınıfı bulunmuş gibi duruyor. Bu sınıfa verilen isim ise HENRY.

HENRY ne bir ekonomist ne de bir futbolcu adı. Krizden çıkışın parolası olabilecek bir kısaltma… ‘’ High Earner Not Rich Yet, yani Yüksek kazançlı Ama Henüz Zengin Olmayan Sınıf.’’ Peki bu sınıf neden önemli? Özellikle ABD’DE yılda 100 bin- 250 bin dolar kazanan bu sınıf perakende satışlarına ciddi etkide bulunuyor. Unity Marketing firması ABD’de Mayıs ayında perakende satışlarının yüzde 0,2 düşmesinde bu sınıfın tedbirli pozisyona geçmesini gerekçe gösteriyor.

ABD’de 21 milyon haneyi ifade eden HENRY sınıfının en büyük özelliği bir yandan Chanel, Hermes, GAP-Banana Repulic gibi lüks perakendecilerden alışveriş yapmaları diğer yandan indirim maketlerini de tercih etmeleri. Yani tercileri ve tüketim pozisyonları geniş bir yelpazeyi etkiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017