Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ekran Kartlarının Sonu mu Geliyor?

NVIDIA CEO'su Jen-Hsun Huang'ın ilan ettiği yeni GeForce GRID teknolojisine bakılırsa bir kez daha ekran kartı almak zorunda kalmayabilirsiniz.
Ekran Kartlarının Sonu mu Geliyor?
NVIDIA’nın yeni Kepler GPU’sundan güç alan GeForce GRID sunucu ekran kartı, konsola gerek olmadan televizyonla veya profesyonel yazılım kullanmadan tablet bilgisayarla en yeni oyunları oynama imkanı verecek derece güçlü. Sadece Kepler sayesinde elde edilen güç değil, aynı zamanda arka planda işleyen devrimsel yenilikçi teknoloji de etkileyici.

Bir ekran kartı üstünde Kepler esaslı çift GPU içeren grid ekran kartı’da olduğu gibi GPU’lar arasında bağlantı sağlanabilecek. Bunlar aynı zamanda bir yerine 32 taneye kadar işlemci çekirdeğiyle eş zamanlı iletişim kurabilecek. GPU, paralel veri aktarımı sayesinde bilgileri gönderip CPU’dan cevap beklemek yerine hesaplama sonuçlarına bakıp bir sonraki adımla ilgili karar verebilecek.

NVIDIA’nın hipervizör ve VGX mimarilerini birleştiren bellek yönetim birimi sayesinde Kepler’i uzaktan yönetilebilen sanal GPU olarak kullanmak mümkün. Bu amaca yönelik olarak tabletlere özel Citrix Receiver ve ince istemcilere özel Microsoft RemoteFX hazır. Bunun bir diğer anlamı, NVIDIA GeForce GRID donanımıyla bulut oyun servislerinin de kullanılabilir olması.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017