Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

El Titremesi Neden Olur Ve Nasıl Tedavi Edilir?

Titreme tüm vücutta olduğu gibi ellerde de ortaya çıkabilen sağlık sorunlarından biridir. Bilhassa Parkinson hastalarında meydana çıkan bu sorun, sağlıklı bir insanda da aniden belirebilir. Gün içerisinde sık sık kullandığımız ellerimizde meydana gelen titremeler hayatı bizim için oldukça zorlaştırır.
El Titremesi Neden Olur Ve Nasıl Tedavi Edilir?
Çeşitli türleri bulunan el titremesinin, birçok nedeni vardır. Genetik faktörler el titremesine sebep olan ve en sık rastlanan nedendir. Aile geçmişine bağlı olarak ortaya çıkan el titremelerinin tedavisi de güçtür. El titremeleri kişinin eli hareketsiz iken birden ortaya çıkar. Hareketsiz olan el durup dururken titremeye başlar. Elleri hareket ettirmeye başladığınız an geri geçer. Bu tip titremeler Parkinson hastalığında görülen titreme şeklidir. Eğer ki el titremeleri zamanında tedavi edilmezse sorun daha da büyüyerek hareket halindeyken de titremeye başlar.

Genetik el titremeleri önce bir elde başlar ve zamanla diğer elde de görülür. El titremesi nedenlerin en önemli sebebi olan genetik faktörler, el hareket halindeyken titremeye başlar ve hareketsiz iken geçer. Ama zamanla el hareketsizken de titreme olabilir. Bu kişilerde meydana gelen el titreme olabilir. Bu kişilerde meydana gelen el titremeleri hayatı zor kılar. Hasta yemek yiyemez, bir şey içemez ve yazı yazamaz olur.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017