Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Elektrikçiler 250 Milyon Dolarlık Teminatı Yaktı

Özelleştirilen 18 elektrik dağıtım şirketinden ancak 10 şirketin devir işlemleri gerçekleşti. Toplam 10.4 milyar dolarlık teklif gelen diğer sekiz dağıtım ihalesi ise yatırımcıların taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle iptal edildi.
Elektrikçiler 250 Milyon Dolarlık Teminatı Yaktı
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ’nin hissedarı olduğu elektrik dağıtım şirketlerinden 18 adedinin özelleştirme ihaleleri ‘4046 Sayılı Kanun’ çerçevesinde geçtiğimiz yıllarda yapıldı. Bu şirketlerden 10 adetinin devir işlemleri tamamlandı. Bu 10 bölge için toplam 5 milyar 422 milyon dolarlık teklif yapıldı. Yapılan sekiz elektrik dağıtım özelleştirmesine ise toplam 10 milyar 419 milyon dolarlık teklif geldi. Ancak iş, devir sözleşmelerini imzalamaya gelince olayın rengi değişti.

Bu sekiz ihale yatırımcıların taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB) tarafından iptal edildi. Bundan da anlaşıldığı üzere ÖİB’nin elektrik dağıtım ihalelerinin özelleştirilmesi ile elde etmeyi planladığı 15.9 milyar dolar hayal oldu. OİB kasasına sadece 5.4 milyar dolar girdi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017