Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Elektrikli Arabalar Nasıl Şarj Edilir?

Ezberlerin bozulmasına hazır olun. Gelecek, elektrik motorlu araçların. Nereden mi biliyoruz? Renault’nun Mayıs başında Türkiye yollarına çıkan ilk yüzde 100 elektrikli otomobili Renault Fluence Z.E.’yi Pamukkale’de test ettik. Aklımıza bir soru takıldı bu arabalar nasıl şarj edilir?
Elektrikli Arabalar Nasıl Şarj Edilir?
Renault’nun elektrik motorlu konsept modeli Fluence Z.E. ilk bakışta tam donanımlı dört kapılı herhangi bir otomobilden farksız görünüyor. Oysa çok önemli bir farkı var. Test sürüşü için geldiğimiz Pamukkale’de karşımızda duran araç, yüzde 100 elektrikli. İlk kez bu tür otomobil kullananların aklında pek çok soru var: “Hirbit modellerden farkı ne?”, “Nasıl ve nerede şarj oluyor?”, ”Ne kadar enerji tüketiyor?” Bir günlük sürüş deneyiminde tüm sorulara yanıt bulduk.

Akla takılan önemli noktalardan biri de şarj. Ancak Fluence Z.E.’nin kiralanan bataryasını şarj etmek için çeşitli seçenekler var. İsterseniz, duvara monte ettirebildiğiniz sarj ekipmanı ‘Wallbox’ ile altı, sekiz saatte, isterseniz, 220 Volt duvar tipi prize bağlanan kablo ile 10-12 saatte şarj edebiliyorsunuz. Bu yılın sonuna kadar 40’ı bulacak dolum istasyonlarında da üç dakikada şarj ediliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017