Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Elektrikli Otobüsün Özellikleri Nelerdir?

Otokar tarafından üretilen elektrikli otobüsün özellikleri nelerdir sorusuna, EnergyWorld dergisinden yanıt geldi. Elektrikli otobüsler 6-8 saat arasında şarj edilebiliyor ve saatte 70 kilometre hız yapabiliyor.
Elektrikli Otobüsün Özellikleri Nelerdir?
EnergyWorld dergisi, Otokar’ın ürettiği elektrikli otobüslerin özelliklerine Mayıs sayısında yer verdi. Otokar tarafından elektrikli otobüs 6-8 saat arasında şarj edilebiliyor ve saatte 70 kilometre hız yapabiliyor. Full şarjla 20 kilometre yol gidiyor. Otobüste 6 ileri bir geri vites var. Doruk elektra adı verilen elektrikli otobüs üzerinde 3,5 yıl kadar çalışılmış. Ürün için ilk olarak matematiksel modeller simülasyonu yapılmış, ardından laboratuvar test denemelerinde bulunmuş ve son olarak yol testine çıkarılmış.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017