Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Elektrikli Otomobiller Ne Kadar Tehlikeli?

Yanan veya patlayan elektrikli otomobillerle ilgili haberler genç pazara duyulan güveni azaltıyor. Hem de Renault Zoe gibi bazı modellerin çarpışma testlerinde çok iyi puanlar almasına rağmen.
Elektrikli Otomobiller Ne Kadar Tehlikeli?
Günlerden Salı… Saat 10:00… Paris’teki bir hangarda bir elektrikli otomobil, 65km/s hızla tam önden bir duvara çarpıyor. Ortaya çıkan görüntü korkunç: ön taraf tamamen zarar görüyor, turuncu renkli yüksek gerilim kabloları hava sallanıp duruyor ve zemindeki akünün ne durumda olduğunu kimse göremiyor.

Ancak Fabien Duboe bu “taze” hurdaya gülümseyerek bakıyor: “ Bir kaza anında bu elektrikli otomobil, en az içten yanmalı motora sahip bir otomobil kadar güvenli.” Fabien Duboe Renault’da, hangarda duvara çarptırılan yeni elektrikli model Zoe’nin pasif güvenliğinden sorumlu bir mühendis. Bu yıl sonunda henüz çok genç olan elektrikli otomobil pazarında satılmaya başlanacak olan Zoe’nin güvenlik sorumlusu, buradakinin aracın 70’inci çarpışma testi olduğunu, piyasaya çıkana kadar bu rakamın 90’ı bulacağını hatırlatıyor. Önden, yandan, arkadan… Araca uygulanan çarpışma testlerinin türüyse 16’yı buluyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017