Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Elektrikli Otomobillere En Çok İlgi Türklerden

Türk tüketicilerin yüzde 93'ü elektrikli araçlara ilgi gösterirken yüzde 82'si de bu araçları satın almaya hazır.
Elektrikli Otomobillere En Çok İlgi Türklerden
Tüketici finansman şirketlerinden TEB Cetelem’in Avrupa çapında gerçekleştirdiği “Elektrikli Otomobiller” anketine göre elektrikli araçlara en büyük ilgiyi Türkler gösteriyor.

İngiltere, Rusya, Almanya, Belçika, İspanya, Fransa, İtalya, Polonya, Portekiz ve Türkiye’den toplam 6 bin kişiyle yapılan “Elektrikli Otomobiller” anketi çerçevesinde katılımcılara, elektrikli otomobillerin tüketiciler tarafından nasıl algılandığı, bu araçların yaygınlaşması için devletlerden beklentilerin ne yönde olduğu ve devletlerin elektrikli otomobillere karşı tutumunun nasıl olduğu soruları yöneltildi.

Ankette elektrikli otomobillerin tüketiciler tarafından ilgiyle takip edildiği belirtilirken, özellikle Türk tüketicilerin yüzde 93’ünün elektrikli araçlara ilgi gösterdikleri, yüzde 82’sinin de bu araçları almaya hazır oldukları ortaya çıktı. Ayrıca Türk tüketicilerin yüzde 67’si elektrikli araçların termal araçlardan daha ekonomik olduğuna inandıklarını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017