Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman Adlı Kitap Yayınlandı

“Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman” adlı kitap Alfa Yayınları’ndan çıktı. Zamanımızın en ünlü bilim kitaplarından biri olan bu enerji, anekdot ve hayal dolu eser, sizde de fizikçi olma arzusu yaratabilir.
Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman Adlı Kitap Yayınlandı
Nobel ödüllü büyük fizikçi Richard Feynman (1918 – 1988) aykırı serüvenleri ile tanınmıştır. Alfa Yayınları’ndan çıkan ‘Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman’ adlı kitapta kendisi, taklit edilemeyen sesiyle, Einstein ile Bohr arasındaki atom fiziğine ilişkin fikir alışverişini; Yunanlı Nick’le kumar konusundaki konuşmalarını; çok iyi saklandığı sanılan nükleer sırların bulunduğu kasaları açışını; bongo davuluyla bir baleye eşlik edişini; çıplak bir bayan boğa güreşçisi resmi yapışını; kuantum fiziğinin gizemlerinden barda kızlara içki ısmarlamanın kurallarını keşfedişine kadar bir çok hayrete düşürücü olayı anlatıyor.

Kısacası burada tüm farklı parlaklığıyla Feynman’ın hayatını (üstün bir zeka, sınırsız bir merak ve pervasızlığın patlayıcı bir karışımını) bulacaksınız. Zamanımızın en ünlü bilim kitaplarından biri olan bu enerji, anekdot ve hayal dolu eser, sizde de fizikçi olma arzusu yaratabilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017