Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

En İyi Zaman Yolculuğu Filmleri

Zaman makinesi icat edilene dek beyazperdedeki yolculuklarla yetineceğiz. Geçtiğimiz ay vizyona giren son zaman yolcuğu filmi ''Looper'' vesilesiyle, sinema tarihinin en enteresan zaman yolculuklarına göz attık.
En İyi Zaman Yolculuğu Filmleri
Bill & Ted’s Excellent Adventure (1989)

Oyuncular: Keanu Reeves, Alex Winter, George Carlin

1989 yılında vizyona giren ve kendi zamanlarında derslerinde başarısız, kızlarla konuşmaktan aciz iki ezik gencin zaman yolculuğu yapan iki görevliden gelecekte ruhani lider olacak kabul edileceklerini öğrenmeleriyle başlayan film dönemin en sevilen gençlik filmlerinden biri olmuştu. Filmde, zaman makinesi olarak kullanılan telefon kabinlerinden tutun da, gelecekteki kentlerin birebir gösterilmesi ve 7000 yılı kapsayan bir zaman yolculuğu yapılması seyirciyi büyülemişti. Filmde boy gösteren Freud, Cengiz Han, Sokrat ve Napolyon gibi karakterler de filmin sevilmesinde büyük etken olmuştu.

Back to the Future (1985)

Oyuncular: Michael J. Fox, Christopher Llyod

Çocukluğu 80’li, 90’lı yıllara gelenler en çok filmin başkarakteri Marty Mc Fly’ı kıskanı. Sebebi, Amerika’nın küçük bir kasabasında milyonlarca yaşıtından farksız, sıradan bir hayat yaşayan Marty’nin, zaman makinesine dönüştürülmüş De Lorean marka arabaya atlayıp geçmişe, geleceğe, kısacası hayatını düzeltmesi için nereye gitmesi gerekiyorsa oraya gidebilmesiydi. Ailevi Lloyd, Lea Thompson sorunlarını halletmekten, geleceğini garantiye almaya kadar her türlü badireyi zaman yolculuğu sayesinden atlatan Marty, bir de devam serilerinde iyice farklı zamanlara giderek, çekildiği dönemin en çok izlenen film serilerinden biri olmayı başarmıştı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017