Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

En Komik Politik Gaflar

Siyaset sahnesinde arada bir patlayan meclis kavgaları ya da seçim dönemlerinde birbirine küfür etkisi yaratan lakaplar takan politikacılar olmasa neye gülecektik? Tabii ki bunlardan daha ender yaşanan ve kahkaha krizine sokan siyasetçi gaflarına…
En Komik Politik Gaflar
Enerji Bakanı’nın petrol sevinci

Turgut Özal tarafından kurulan ilk hükümetin Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı olan Cemal Büyükbaş, Özal Hükümeti’nin baş döndürücü icraat hızına yetişmek için en çok çalışan bakanlardan biriydi. Yeni girişimlere çok meraklı olan Büyükbaş, 1984 yılında halka büyük bir müjde verdi. Kendisi de Eskişehirli olan Cemal Büyükbaş, yapılan araştırmalar sonucu Eskişehir’de petrol bulunduğunu açıkladı. Lakin ertesi gün Büyükbaş’ın petrol kaynağı sandığı bulgunun bölgenin hemen yakınındaki benzin istasyonundan sızan az bir miktar benzin olduğu tespit edildi.

Kamer Genç’in donlu benzetmesi

Türk siyasi tarihine çiçek sulamasıyla geçen Kamer Genç’in sadece basın açıklamaları değil TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmalar da gülümseten gaflarla doluydu. Kamer Genç, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmalardan birinde dönemin hükümetinin dış politikasını eleştirmek için şu kelimeleri kullanmıştı: “Yahu donunuzu isteseler vereceksiniz yahu, donunuzu bile…” Bu sözler Genç’in ağzından çıkar çıkmaz salon hareketlenmiş, protestolar ıslıklar başlamıştı. Tepkiler bitmek bilmeyince TBMM Başkanı diğer vekillerden özür dilemesi için Kamer Genç’i kürsüye çağırmıştı. Genç’in yaptığı ikinci açıklamada en az ilki kadar ilginçti. Genç şöyle demişti: “Sayın vekiller ben don demedim. Ben dedim ki, borunuzu bile isteseler vereceksiniz. Hani yeraltı kaynağı var ya onu kastettim. Sizler don anladıysanız ben ne yapayım?”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017