Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ender Saraç, Sağlıklı Fast-Food Hakkında Yazdı!

Pek çok kişinin zihinden fast-food ve sağlıklı beslenmenin bir araya oturmadığını hisseder gibiyiz oysa bazı rötuşlarla kilo kontrolü için, hatta sağlık kazanmak için sizde sağlıklı yemekler, hatta sağlıklı fast-food yapabilir ve bu tarz beslenme ile bile daha sağlıklı olabilirsiniz.
Ender Saraç, Sağlıklı Fast-Food Hakkında Yazdı!
Son dönemde gittikçe hızlanan bir beslenme tarzına geçtik. Adeta zamana karşı yarışarak besleniliyor. Sadece hızlı değil aynı zamanda da lezzet ağırlıklı beslenme ön plana çıktı. Artık çocukları ıspanak yedirmek, ayran içirmek, sebze çorbası tükettirmek hatta bakliyatları sevdirmek neredeyse imkansız oldu. Varsa yoksa bütün çocuklarda gençlerde hep hamburgerler, pizzalar, kolalar, ağır tatlılar, kızartmalar, kebaplar, pilavlar, makarnalar, börekler başı çekiyor. Hatta sadece gençler değil artık erişkinlerde hızlı ve sağlıksız beslenme yollarını tercih eder oldular.

Ancak pek çok hastalığın özellikle hatalı beslenme, fazla kilo ve stresle ilgili olduğun düşünürsek sağlıksız fast-food beslenmesini nasıl ciddi hastalıklara doğru gidebileceğini daha iyi kavrarız. Bugün piyasada satılan patates kızartmalı ve mayonezli ve yanında 1 adet şekerli meşrubatlı ve hamburgerden oluşan bir basit öğünün kalorisi yaklaşık olarak 1200-1300 kkal civarındadır. Üstelik bu büyük boy hamburger kızartması değildir. Sadece orta boydur. Vitamin değeri düşük, glisemik indexi ve kolestrolu yüksek bir öğündür. Genç bir erişkin kadın normalde günde 1600-1800 kkal alması gerektiğini düşünürsek böyle bir menü ile neredeyse günlük kalori ihtiyacının çoğunu sağlıksız bir şekilde aldığını görüyoruz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017