Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi Kuruldu!

Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından açılan Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi, Türkiye’de endüstriyel tasarıma daire bellek oluşturmak amacıyla açılan ilk sanal müze olma özelliği taşıyor.
Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi Kuruldu!
Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği, “Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı” bünyesinde; Türkiye’de özgün ürün tasarımı konusunda geçmişten günümüze gerçekleşen üretim ve tasarım süreçlerini kaydını tutmak, üretici ve tasarımcılara dair nesne ve arşiv malzemesini bir araya getirerek bir tasarım belleği oluşturmak üzere bir Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi kurdu.

Endüstriyel Tasarım Sanal Müzesi ile birlikte, yaşadığımız coğrafyadaki ürün tasarımı belleğine sahip çıkılması, endüstriyel tasarımın bir meslek olarak tanınırlığına katkıda bulunulması ile meslek geçmişinin gelecek nesillere aktarımı için kayıt altına alınması ve sunulması amaçlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017