Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Enerji Borsası İçin İlk Adım Atıldı

Avrupa Enerji Borsası ile Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi arasında, Türkiye’de bir organize enerji borsası kurulması için işbirliği yapılması konusunda mutabakat protokolü imzalandı.
Enerji Borsası İçin İlk Adım Atıldı
Avrupa Enerji Borsası (EEX) ile Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) arasında, Türkiye’de bir organize enerji borsası kurulması için işbirliği yapılması konusunda mutabakat protokolü imzalandı. EEX ve TEİAŞ’ın ortak açıklamasına göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, Almanya’nın Leipzig kentinde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Asya ve Avrupa arasında köprü olan Türkiye’nin, bölgede bir referans fiyat oluşturma potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Metin Kilci, “Likit spot ve türev piyasaları barındıran bir Türkiye enerji borsasının kurulması, enerji piyasasının liberalleştirilmesi ve elektrik piyasalarının daha da büyümesi için büyük önem taşıyor.”dedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017