Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Engelsiz Yaşam Tiyatrosu 27 Aralık’ta Seyircisiyle Buluşacak

8’i engelli toplam 14 kişiden oluşan Türkiye’nin ilk engelli tiyatro ekibi olan Engelsiz Yaşam Tiyatrosu’nun 2 perdelik ve komedi oyunu ‘Engelsiz’, 27 Aralık’ta seyircisiyle buluşacak.
Engelsiz Yaşam Tiyatrosu 27 Aralık’ta Seyircisiyle Buluşacak
8’i engelli toplam 14 kişiden oluşan Türkiye’nin ilk engelli tiyatro ekibi olan Engelsiz Yaşam Tiyatrosu’nun 2 perdelik ve komedi oyunu ‘Engelsiz’, 27 Aralık’ta seyircisiyle buluşacak. Saat 19:00’de sahne alacak oyun Bursa Barış Manço Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Katkı ve desteklerle daha çok büyüyeceklerine inandıklarını belirten tiyatro ekibinden Özge Çakıl şunları ifade etti: “Engelsizler Komedi Tiyatrosunun amacı: kendi kaderini paylaşan arkadaşlarının sorunlarını tiyatro sahnesinde komik bir dille gözler önüne sererek kentsel ve sektörel projelerde kendilerinin de unutulmaması gerektiğini göstermeye, bu şekilde toplumumuzda kendini toplumumuzdan kendini dışlanmış hisseden evden ve rehabilitayon merkezinden çıkmayan engellileri topluma kazandırmaya onları çalışır hale getirmeye ve mutlaka her engellinin bir şey yapabileceğini göstermeye inandırmak bu konuda onlara örnek olmaktır. Ayrıca oyunlarımızın geliri ile yine kendi kader arkadaşlarının ihtiyaçlarını karşılayarak bu projenin çok amaçlı olduğunu bir tiyatro gösterisinin yanı sıra toplum hizmeti için çalışan bir lokomotif niteliğini taşıdığını göstermektedir. Hayatımızda ki her türlü engelin bize engel olmaması ve en güzel yarınları, en güzel şekliyle karşılanmak temennisiyle…”

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017