Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erdem Kınay’ın İlk Albümü ‘Proje’

Türkiye’nin gördüğü en yetenekli aranjörlerden olan Erdem Kınay tamamen kendi düzenlemelerinden ve neredeyse bütünüyle kendi bestelerinden oluşan ilk albümü “Proje”yi Mart ayının sonlarında piyasaya çıkardı.
Erdem Kınay’ın İlk Albümü ‘Proje’
Türkçe popun önemli hamlelerinden biri olan Hande Yener’in “Apayrı” albümündeki, halen özlemle aranan bir soundun mimarları arasında olan, sonrasında Ayşe Hatun Önal’a baştan sona kaliteli bir elektronik dans albümü hazırlayan Kınay, Demet Akalın gibi başarısı müzikalitesiyle çok da orantılı olmayan isimlerle bile “Olacak Olacak” gibi güzel işler yaptı. Duyduğumuz temiz, dikkat çekici dans şarkılarının arkasından çoğu sefer Erdem Kınay çıktığında artık şaşırmıyoruz.

Erdem Kınay’ın Proje albümü tümüyle yeni parçalardan oluşuyor. Bu tarz aranjör albümleri genellikle bir iki garantici cover’ın gücünden faydalanmayı mantıklı buluyorlar. Yapılan iş güzel olduktan sonra bu iki tercihten birinin daha doğru olduğu söylenemez fakat bu yönelimin “Proje”ye bir tazelik hissi getirdiği ortada. Sadece şarkılarda değil yorumcular arasında da Demet Akalın ve Serdar Ortaç’tan başka albümün piyasa faktörünü arttırması için dahil olmuş birisi yok.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017