Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erkan Can Kimdir? Erkan Can Röportajı

Bazı insanları yakından tanımaktan korkar insan, hayal kırıklığı yaşamak istemez. Ama bazılarını “iyi ki tanıdım” dersiniz, yaşamınıza bir pencere açar. Uzansanız dokunursunuz kırılmaz, canınız da yanmaz. Etrafına yaydığı sıcaklık sizi hemen yanın çağırır. İşte Erkan Can tam da böyle biri…
Erkan Can Kimdir? Erkan Can Röportajı
Bursa, çocukluk… Nasıl bir çocukluktu sizinki?

Erkan Can: Çocukluğumda meyve bahçeleri vardı, uçurtma uçururduk, topaç çevirirdik, şimdi her yer ev doldu… Tek özlediğim çocukluğum diyebilirim. Her şey boldu. Bir kere evde yemek yemezdik, kahvaltı ettik mi sokağa, akşama kadar meyveyle karnını doyurursun. Kendini sokakta geliştirirsin, el becerilerin gelişir. Kavga edersin, küsersin, seni aralarına almazlar, bunlar hep tecrübedir. Serpilmeye başladıktan sonra izcilik günlerim var. İzciliğin bana kattığı çok şey var. Düzenli olmak, bir işi başarmak, sorumluluk, yardımseverlik… En özlediğim şeylerden biri de hayvan gütmek. Ahlat ağacının altında o sessizliğin içinde uyumak muhteşem bir şeydir. Şimdi para versem yapamıyorum bunu. Çevre örgütleri yokken biz çevrecilik yapıyorduk. Uludağ’da kamp yapardık, pikniğe gelen insanlar çöplerini bırakır giderlerdi, biz o çöpleri toplardık. Sonra askere gittim 19 ay, askerlik günlerimi de arıyorum.

Tiyatrocu olmasanız ne olacaktınız?

Erkan Can: Denizcilik hep içimizde kalmış. Zaten mahallemizde gemici ağabeylerimiz vardı. Deniz hikayelerini dinlerdik, denizle de haşır neşiriz her gün Kumla’dayız. Sonra İzzet Kaptan’ın gemisiyle Gemlik’te Körfez turu yaptırırlardı. Ben o teknelerde tayfalık yapardım mesela. Yazları da Burgaz ya da Mudanya’ya çadır kampına giderdik. Gece kumda yatıyorduk, dalıyorsun midyenin kralı çıkıyor. O zaman deniz kirlenmemiş, bir teknede ateş yakıp midyeleri pişiriyoruz. Bakkaldan da bir ekmek alacak paramız oluyordu, o zaman para nerede? Babamdan 1 lira harçlık alıyorum, ağabeyimden de 2.5 lira alabilirsem benden mutlusu yok.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017