Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erkan Can Oyunculuk Hayatını Anlattı

''İpi kopuk uçurtmayım ben...'' diye kendini tanımlayan usta oyuncu Erkan Can, oyunculuğa nasıl başladığını, mesleki deneyimlerini ve kendisi ile ilgili merak edilenler anlattı.
Erkan Can Oyunculuk Hayatını Anlattı
Erkan Can: En baştan… Çok zor yahu 55 seneyi anlat diyorsun. Dur başlayalım o zaman…

Şimdi öncelikli olarak benim Bursa’da gittiğim konservatuar bugünkü bütün dengi okulları bozar ki ben işin akademik kısmıyla ya da okul durumuyla fazla ilgili olmadığım halde söylüyorum bunu. Ben hep kendi duygularıma baktım. Kendi hissiyatıma baktım. Hani derler ya kalbinin götürdüğü yere git, çok kalıp bir sözdür, onun gibi bir şey yani. Ama bu oyunculukta işin yarısının teori olduğunu asla unutmadım ve peşinde az da olsa koştum derslerin. Herkes söylüyor ben de söyleyeyim bu işin yarısı yetenekse öbür yarısı teori, okumak ve çalışmak, üstüne düşmek esasında. Bana göre sadece üstüne eğilmek konunun ama buradan bir yere varamayız şimdi çocuklar okuyacak aklı karışacak.

Ben hikayeme başlayım ufaktan anca hatırlarım ufak ufak… 1958 Bursa doğumluyum, efendime söyleyeyim, babam Arifiye Köy Enstitüsü mezunu öğretmen, ilkokulu hep Bursa’nın köylerinde kasabalarında falan, en son 4. Ve 5. sınıfı Bursa’da okudum. Sonra Yıldırım Beyazıt Lisesi, orayı ikiden bıraktım, sonra Yeniyol Endüstri Meslek Lisesi’ne geçtim. Sanat okuluna 1974’de, 16 yaşındayken tiyatroyla başladım. Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nda. Ferayecizade Mehmet Şakir Bey Gençlik Tiyatrosu kursu. Bu kursa da beni mahalledeki ağbilerimiz yönledirdi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017