Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar?

Bazen eşimiz bir şey söylüyor ama biz onun söylediğinden kastetmediği başka bir anlamı çıkarıyoruz. Sonuçsa dağ dağa küsmüş dağın haberi yok durumu ortaya çıkıyor. Bilim adamlarına göre bunun sebebi farklı algılanabilen meta mesajlar.
Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar?
Eminim, hepimizin defalarca kez bir diyalog esnasında, “Ben ne dedim ki şimdi? Diye kalakaldığı, konuştuğumuz kişinin anlam veremediğimiz bir şekilde bir anda bize sinirlenip beklenmedik bir çıkışta bulunduğu ya da alınıp uzaklaştığı olmuştur. Amacımız basit bir soru sormakken bazen de bize en yakın olan sevdiklerimize bir tartışma içinde de bulabiliriz kendimizi… Peki bunun nedeni nedir? Erkeklerin söylediklerini kadınlar nasıl anlar?

Amerika Georgetown Üniversitesi’nedn sosyal dilbilim uzmanı Deborah Tannen’e göre sebebi meta-mesaj. “Hiç Anlamıyorsun-Kadın Erkek Konuşmaları” kitabının yazarı Prof. Tannen, en basit tanımlamayla yanlış algılamaya sebep olabilecek olan meta mesajları dilin iki boyutta çalışmasından kaynaklanabileceğini söylüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017