Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erkekler Neden Hemen Ayrılır?

Biz kadınlar, ilişkilerimizde takıldığımız taşları ayağımızın altından tek tek çekmeye uğraşırken, erkekler neden o taşların üzerinden atlayarak bizden vazgeçer? Vazgeçtikten sonra hiç ayrılık acısı çeker mi?
Erkekler Neden Hemen Ayrılır?
Biz kadınlar, ilişkilerimizde takıldığımız taşları ayağımızın altından tek tek çekmeye uğraşırken, erkekler neden o taşların üzerinden atlayarak bizden vazgeçer? Kadınlar, “ilişkimizi bitirmeli miyiz?” diye aylarca düşünürken onlar neden daha kolay “gidiyorum” der. İşte size yanıtları…

Tan, 32 yaşında / Spor Eğitmeni: Uzun süren bir ilişkiyi bitirmek tabii ki bizim için de kolay olmuyor. Ama kadınlar uzun ilişkisi bittiğinde, bu ilişki için harcadıkları zamanı kayıp olarak görüyorlar. Yaş ilerlediğinde yeni bir ilişkiye başlamak onlar için bizimle kıyasladığımızda daha zor. Bu nedenle hep aynı bahaneyi kullanıyoruz ‘evlenmek istemiyorum ve bu ilişki devam ederse, kendimi seni oyalamış gibi hissedeceğim!’ Benim için ayrılma kararı vermek zor… Ama bir kaybım olmayacağına emin olduğumda ‘hoşçakal’ denebilir. Sevgi bittiyse, yeni ufuklara bakma zamanı gelmiştir.

Ali, 31 yaşında / İşletmeci: Kadınlar, kendilerinin daha çok sevip fedakarlık yaptıklarını düşünüyorlar. Daha fazla emek verdiklerine inandıkları için de aylarca “ayrılmalı mıyım” diye karar vermeye çalışırlar. Ama bizim beynimizin duygusal kısmı kör nokta gibi olduğundan, fazla kafa yormayız.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017