Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erkekleri İlişkiden Soğutan 10 Sebep!

İlişkilerde bunca ayrılık, bunca yeni ilişki, bunca anlaşmazlık kocaman bir kaos. İki insan neden yürütmez ilişkilerini, nerede kitlenir, kız kıza saatlerce dertleşilen ama çözüm bulunamayan sorunlar? Belki bunlara hiç değinmemişizdir…
Erkekleri İlişkiden Soğutan 10 Sebep!
1. Aşırı Kıskançlık: Dozu kaçırılırsa, ilişkiyi bitirebilecek kadar kuvvetli bir duygudur kıskançlık. Elindekini kaybetme korkusudur, yetersizlik duygusudur, geçmiş yaraların kalıntısıdır.

2. Eski İlişkiler Hakkında Konuşmak: Eski ilişkiler hakkında konuşmak, kısa vadede dürüstlük gibi gelse de uzun vadede ilişkiye zarar verebilecek, karşı tarafı uzaklaştıracak önemli etkenlerden biridir. Bazen kıskandırmak için kullanılan bu oyun, ilerleyen zamanlarda anlatan kişiye karşı silah olarak kullanılır.

3. Kronik Sızlanmalar, Şikayet: Partnerimiz en büyük dert ortağımız ve destekçimiz olmalıdır. Bütün problemler masaya yatırıldığı zaman o ilişki gerçek bir ilişki olmuş demektir. İlişkilerin ilerleyen dönemlerinde güven duygusuyla birlikte daha fazla oturan karşılıklı dertleşme ilişkinin temellerini sağlamlaştırır. Fakat hiç kimse karşısında küçük şeylerden sızlanan birini görmek istemez.

4. Anneye Olan Aşırı Düşkünlük: Ailesinden kopuk bir kimse, karşı tarafa çok fazla soru işareti yükler. Aşırı düşkünlükten kastımız asla kopukluk değil. Erkekler annesi olmadan bir şey yapmaktan zorlanan kadınlardan sıkılırlar. Her şeyde olduğu gibi bununda bir dozu var elbet.

5. Kötü Kokmak: Kötü kokmak günümüzde en kabullenemeyen şeylerden biridir. Onca parfüm, kozmetik ürünü varken kötü kokan kişi karşı taraf için asla tahammül edilemez. İlişkinin başlarında kendimize gösterdiğimiz özeni hayati felsefemiz haline getirmeliyiz.

6. Kadınların Erkeksi Tavırları: Kadınlar karşılarında nasıl ki güçlü bir erkek isterlerse, erkekler de partnerinin dişi olmaları arzu eder. Küfür eden kadın, erkeksi tavırlara sahip olan kadın bir erkeğe arkadaştan farklı gelemez.

7. Yalan Söylemek: İlişkinin içine giren yalanlar ilişkiyi bir anlık vezir de eder rezil de. Bazı şeyler vardır, korkularımız devreye girer. Biliriz ki dürüst olursak, karşı taraf bize sırtını çevirecek ve belki hiç olmayacak. İşte o anda ağzımızdan bir yalan çıkıverir. O anımız kurtulur belki ama ilişkimiz kurtulamaz.

8. Surat Asmak: Erkekler surat asan kadınlardan hoşlanmazlar. En küçük şeyden bile suratını asan kadından daha itici bir şey olamaz. Güler yüzlü bir kadından etkileyici olan hiçbir şey yoktur.

9. Evlilik Hakkında Sık Sık Konuşmak: İlişkilerin evreleri vardır. Elbette ki ikinci günden evlilik muhabbeti yapan kadın bir erkek tarafından kabul edilemez. Karşı tarafın birbirini tanıma ve alışma sürecinin ardından başlar evlilik hakkında konuşmalar. Özellikle kadınlar için heyecan vericidir. Erkekler için ise yüzde yüz itici bir güç değildir bu konuşmalar, fakat bunun da bir dozu vardır.

10. Sürekli Çocuk Gibi Konuşmak: Partneriyle konuşurken ses tonu değişmeyen hiçbir kadın yoktur. Eğer ki o ton değişmiyorsa bir problem var demektir. Kadınların ses tonu partnerleriyle konuşurken muhakkak ki değişir. Seste bir kısılma ve yumuşama meydana gelir. Bu konuşmanın da dozu ayarlanmazsa bebek gibi konuşmaya kadar gider. Yetişkin bir kadının 5 yaşında bir çocuk gibi konuşması erkekler tarafından çok itici bulunur.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017