Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erken Rezervasyonla Tatil Hediye Eden Firmalar Kazanıyor

Erken rezervasyon döneminde yüzde 45’e varan indirim oranları, çalışanlarını motive etmek isteyen firmaları tatil satın almaya yöneltti. Bu tatiller için en çok güneydeki bölgeleri tercih eden firmalar, çalışanlarına ekstra bir maliyet yüklememek adına, özellikle ultra her şey dahil tatil paketlerini satın alıyorlar.
Erken Rezervasyonla Tatil Hediye Eden Firmalar Kazanıyor
Günümüzde birçok firma, motivasyonu artırmak hedefiyle çalışanlarına tatil hediye ediyor. Tatilsepeti.com’un verilerine göre firmalar, çalışanlarına ekstra bir tatil maliyeti yüklememek adına, özellikle ultra her şey dahil ve ulaşım içeren tatil paketlerini tercih ediyorlar. En çok tercih edilen yerlerin başında ise Kemer, Belek, Fethiye ve Alanya geliyor. 2012 yılında yaklaşık 30 firma Tatilsepeti.com’dan çalışanları için tatil satın aldı. Tatilsepeti.com, 2013 yılında bu rakamın 100’e ulaşmasını hedefliyor.

Tatilsepeti.com’un verilerine göre, bir şirketin çalışanlarına verdiği bir tatil paketinin ortalama maliyeti yaklaşık 2000 TL’yi bulabiliyor. Fakat pek çok şirket hediye edeceği tatili erken rezervasyon döneminde satın aldığı için, yüzde 45’e varan indirimlerden dolayı bu rakam yaklaşık 1100 TL’ye kadar düşebiliyor.

2013 yılında toplamda yaklaşık 4 milyon TL kurumsal satış yapmayı hedeflediklerini söyleyen Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal şu bilgileri verdi: “Tatil bir ihtiyaç ve çalışanları motive etmek için çok iyi bir araç. Şirketler de bunu gördükleri için çalışanlarına hediye etmek amacıyla bu tür tatil paketlerine yöneldiler. 2012 yılında yaklaşık 30 firma Tatilsepeti.com’dan çalışanları için tatil satın aldı. Tatilsepeti.com’dan satın alınan bu paketlerden faydalanan kişi sayısı ise yaklaşık 1.300’ü buldu. Bu trendin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğine inanıyoruz.”

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017