Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Erol Evgin Hakkında Bilinmeyenler

Profesyonel müzik hayatına 1969 yılının yaz aylarında Yarasalar Grubu’nun solisti olarak başlayan romantik şarkıların vazgeçilmeyen sesi Erol Evgin, sanat hayatının 43’ünncü yılını kutluyor.
Erol Evgin Hakkında Bilinmeyenler
1947’de İstanbul’da dünyaya gelen Erol Evgin, müziğe 1964’te Caddebostan Müzik Yarışması’nda birinci olduktan sonra başladı. 1969’da Yarasalar Grubu’nun solisti olarak profesyonel şarkıcılığa adım attı. POPSAV’ın kurucusu olan sanatçı, yalnız şarkıcı değil, sunucu, oyuncu ve mimar olarak da çalıştı.

Liseyi İstanbul Erkek Lisesi’nde, üniversiteyi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yüksek Mimarlık Bölümü’nde okudu. Yüksek mimar olan Emel Hanım’la 1973’te evlendi. Bu evlilikten kendi gibi pop müziği bestecisi ve yorumcusu olan oğlu Murat Evgin ve kızı Elvan dünyaya geldi.

1969’da ‘Sen’ (Eski Günler) adlı ilk 45’liğini çıkardı. Daha sonra Çiğdem Talu ve Melih Kibar’la birlikte çalışmaya başladı. Bu ortak çalışmanın ürünleri bugüne kadar keyifle dinlenen şarkıların doğmasına neden oldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017