Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ertuğrul Belen İle Networking Hakkında!

Müthiş bir proje ürettiniz. Projenizle ilgilenen kişiyi de buldunuz. Ancak onu etkilemek için sadece 27 saniyeniz var. Ne yapmalısınız? Networking uzmanı Ertuğrul Belen kariyerinizi bir basamak üste çıkaracak tüyoları bir bir sıralıyor.
Ertuğrul Belen İle Networking Hakkında!
Tersten soralım, networking aslında ne değildir?

Ertuğrul Belen: İnsan biriktirme, kartvizit toplama, 30 saniyelik konuşmayla iş bağlama, bir işi bitirmek için telefonla bağlantıları arama, marketing değildir. Bunların hepsini kapsıyor ama detaylarında çok fark ediyor. Network hedefleri bağlantılarla hazırlamaktır.

Network, daha çok insan tanımak mı, tanınıtlığınızı yükseltmek mi?

Ertuğrul Belen: Aslında, tanınma bir sonuçtur ama güçlü tanışmalar yeterli değildir. Barack Obama’yla tanıştınız ne yapacaksınız? Bilimsel araştırmalar sonucu altıncı insan prensibi oluşturulmuştur. Yani altı insan sonra istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz. Ortalama 200 tanıdığınızdan yola çıkarak tanışmayı çok istediğiniz birine ulatınız diyelim, ne diyeceksiniz o kişiye? Bu arada şu devreye giriyor. Psikolojide insan beyninin ilk tanıştığı birini (olumlu ya da olumsuz) etiketleme süresi 27 saniye… Bu ilk tanışmada karşınızdakine kendinizi doğru tanıtıp, size soru sormasını sağlamak önemlidir.

İllaki bu 200 kişiyi tanımak çok mu önem teşkil ediyor?

Ertuğrul Belen: Aslında değil. Şöyle ki 200 kişinin de sizin network’ünüzde doğru etkileşimi daha önemli. Bu 200 kişinin birbirini tanıması ve onların sizi merkezlerine alması gücünüzü artırır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017