Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ertuğrul Özkök ‘Yedi Büyük Günah’ Kitabıyla Gündem Yarattı

Türkiye’nin son 30 yılına yön veren en önemli gazetecilerden Ertuğrul Özkök, son kitabı Yedi Büyük Günah ile çoksatanlar listesine girdi. Ertuğrul Özkök, son kitabını anlatırken, Türkiye gündemine de önemli notlar düştü.
Ertuğrul Özkök ‘Yedi Büyük Günah’ Kitabıyla Gündem Yarattı
Türkiye’nin önemli gazetecilerinden biri olan Ertuğrul Özkök, Yedi Büyük Günah adlı kitabıyla çoksatanlar listesine kısa bir sürede girdi. Son kitabı hakkında bilgi veren Ertuğrul Özkök kitabın adıyla ilgili şunları söylüyor: “Yedi büyük günah daha çok Hristiyan geleneğinde olan bir kavram. Ayrıca “Seven” adlı bir David Fincher filmi var; çok sevdiğim bir film. Yedi büyük günah üzerine kurulu bir seri katil filmidir. Bundan yola çıkarak “Türkiye için yedi büyük günah işleyelim. O günahlar etrafında demokrasiyi tartışalım” dedik ve bu kitabı ortaya çıkardık.”

Ertuğrul Özkök’ün Yedi Büyük Günah adlı kitabında da hakim olan çoğulcu liberal demokrasi anlayışını sorduğumuzda Özkök, “Hayatım boyunca çocukluğumdan itibaren hep farklı durdum. Tabii ki her Türk aydın gibi benim de kafam karışık. Felsefeci Zizeck’in kitaplarını çok beğeniyorum. O da benim gibi pop kültüre çok düşkün. Ve aynı zamanda da düşünceli yapısının çelişkili olduğunu söylüyor. Bnece 21’inci yüzyıldaki bir insanın dışarıdaki insanlar tarafından düşünceleri çelişkili diye eleştirilmesi çok yanlış. Hayatta hepimizin prensipleri var. Ama hayatı yaşama biçimlerimizin başkası tarafından tutarlı bulunması gerekmiyor.” diye yanıtlıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017