Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Eski Eşyaları Nasıl Değerlendirebiliriz?

Taşınırken ya da bir yenisiyle değiştirirken eskiyen beyaz eşya ve elektronik cihazları ne yapmalı sorusuyla sıkça karşılaşırız. Sorunun cevabı ise pek çok önemli konuyu da gündeme getiriyor.
Eski Eşyaları Nasıl Değerlendirebiliriz?
Eski bilgisayarlar, modası geçmiş televizyonlar ya da geri kalmış teknoloji ürünü beyaz eşyaları ne yapacağınız konusunda tereddüttünüz varsa çöpe atmadan önce diğer seçenekleri değerlendirmek akıllıca bir çözüm.

Kullanılmayan, eskiyen cihazları ne yapmalı?

Önünüzde iki seçenek var: Yeniden kullanmak ya da geri dönüştürmek. Cihaz çalışır durumdaysa yeniden kullanmak çok daha iyi bir seçenek. Çünkü yenilemek geri dönüşümden daha kolay bir uygulama. Eski cihazların geri dönüşümünde yüksek miktarda enerji kullanıldığından maliyeti de artar. Çalışan cihazları yeniden kullanım için bağışlayabilir veya takas edebilirsiniz. Ancak kırık bir elektronik cihazdan kurtulmanın en zahmetsiz yolu geri dönüşüm. Bu çok yeni bir endüstri olsa da birçok elektronik üreticisi geri dönüşüm programlarını hizmete sunuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017