Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Eski Toprak Multiplayer Deneyimi: Rekoil

Ağır makineli bir karakter olarak ateş ettiğimizde düşmanımızın saklandığını zannettiği yeri delik deşik edebileceğiz.
Eski Toprak Multiplayer Deneyimi: Rekoil
Plastic Pirhana tarafından hazırlanan yapım, PC oyuncularına istedikleri taktirde eski usul FPS yapısını, isterlerse de modern FPS yapısını sunacak bir yapım. Temel olarak 2007 yılında büyük bir değişim geçiren FPS oyunculuğuna bir çare olarak hazırlanan oyun, her türlü FPS tutkununu hedefliyor. Bu yıl yapılan E3 fuarında, sadece multiplayer destekli tek oyun olan Rekoil, binlerce insanın da dikkatinden kaçmadı. Oyunun belki de en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi esnek oyun yapısı olacak. Mod yapımcılarına büyük bir açık kapı bırakacak olan oyun, her türlü farklı modu destekleyecek. Henüz ‘pre-alpha’ sürecinde olan oyunda, şimdiden kesinleşmiş sınıflar arasında; Assault, Recon, Shotgunner, Heavy Gunner ve Sniper yer alıyor. Tıpkı günümüzde bulunan FPS’lerdekine benzerlik gösteren sınıflar, oyunun ağır yapısıyla bir anda büyük ölçüde değişime uğruyor. Belki alpha aşamasında olduğundandır bilinmez ama oyuna genel olarak baktığımızda fazlasıyla ‘basit’ bir oyun ile karşı karşıya kalıyoruz.

Rekoil’in en büyük amacıysa gerçekten günümüzde hasret kaldığımız dengeli bir oyun sistemi oluşturmak. Yani hem sınıflarıyla, hem silahlarıyla, hem de oynanış biçimleriyle her oyuncuya gereken hakkı vermek isteyen bir yapım ile karşı karşıyayız. Yayınlanan videolara bakılırsa bu denge şekilde şimdiden kurulmuş durumda zira oyuncular istedikleri zaman gereğinde hızlı ve agresif bir oyun oynayabiliyorken, bir anda çok daha ağız bir moda geçebiliyorlar. Bu sayede çok hızlı biten ya da uzun dakikalar süren farklı maçlarla karşılaşmamız işten bile değil. Tabi bu kadar esnek bir oyun içerisinde ne gibi mod’larda maç yaptığımızın da önemi bir hayli artıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017