Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ev Kadını Nüfusu 12 Milyon Kişiyi Geçti

İşsizlik oranlarında çift hanelerin altına inilse de Türkiye, kadın istihdamında sınıfta kalmaya devam ediyor. OECD ortalaması yüzde 56.7 olan kadın istihdamı, Türkiye’de sadece yüzde 27.8. Ancak dört kadından birinin çalıştığı ülkemizde, son bir yılda ev kadın nüfusunun 12 milyonu geçmesi dikkat çekiyor.
Ev Kadını Nüfusu 12 Milyon Kişiyi Geçti
2012 Nisan dönemi istihdam verileri geçen hafta yayınlandı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) rakamlarına göre Nisan 2012 döneminde Türkiye genelinde işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 212 bin kişi azalarak 2 milyon 425 bin kişiye düşerken, işsizlik oranı yüzde 0,9 puan azalış ile yüzde 9 seviyesinde gerçekleşti. Kentsel yerlerde işsizlik oranı 1,2 puanlık azalışla yüzde 10,7, kırsal yerlerde ise 0,5 puanlık azalışla yüzde 5,6 oldu.

2012 yılı Nisan döneminde, Türkiye genelinde işgücüne katılma oran, bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,3 puanlık azalışla yüzde 49,6 oldu. Aynı dönemler için yapılan kıyaslamalara göre; erkeklerde işgücüne katılma oranı 1 puanlık azalışla yüzde 70,6, kadınlarda ise 0.3 puanlık artışla yüzde 29,2 olarak gerçekleşti. Bu olumlu gelişmelere işaret eden verilerin yayınlandığı günlerde başka bir rapor daha dikkati çekti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017