Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Cildimiz kendi kendini 3 haftada bir yeniliyor. Ama büyük şehirlerde yaşayanlarımız maalesef bu kadar bekleyemiyor. Hava kirliliği, stres, sürekli bilgisayar başında durmak cildimizin ve gözeneklerimizin tıkanmasına yol açıyor. Peeling yapmak bu konuda bir çözüm oluyor. Peki, evde peeling nasıl yapılır?
Evde Peeling Nasıl Yapılır?
Büyük şehirlerde yaşayanların cildi; hava kirliliği, stres, sürekli bilgisayar başında durmaktan dolayı kirleniyor. Gözenekleri dolan cilt için sık sık peeling yapmak gerekiyor. Zaman yetersizliğinden dolayı peeling yapmaya gidemiyorsanız ev yapımı peeling oldukça işinizi görecektir. İşte ev yapımı peeling tarifi…

Küçük bir kase içine, tatlı kaşığı ile; zeytinyağı, süt. Çay kaşığı ile; toz şeker, tuz, limon suyunu koyun. Tuz en küçük siyah noktaları bile yakalayacaktır. Toz şeker de aynı şekilde siyah noktalar için, ama toz şekerin ayrı bir faydası da olacaktır, şekerin ışıltısını yüzünüzde de göreceksiniz. Yani toz şeker ve tuz irili ufaklı oldukları için cildinizle beraber çok güzel çalışacaklar. Zeytinyağı nemlendirecek ve cildinizi yatıştıracak. Süt de nemlendirecektir. Limon ise cildi yağlı olanlar için ideal. Cildiniz fazla yağlı değilse limon koymayın. Ayaklarınız ve elleriniz için daha büyük ölçüler kullanmalısınız.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017