Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Evlilikler 5 Yıl Sürüyor

Yapılan araştırmalar, boşanan çiftlerin yarıya yakının evliliklerinin en fazla 5 yıl sürdüğünü ve boşananların yarıya yakınını da çocuksuz çiftlerin oluşturduğunu ortaya çıkardı.
Evlilikler 5 Yıl Sürüyor
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Halim İşsever’in, 3 bin 60 boşanma vakasını inceleyerek yaptıkları araştırma, evlilikte en kritik dönemin, ilk 5 yıl olduğunu ortaya koydu.

Araştırma sonucu; boşanın çiftlerin yarıya yakınının evliliklerinin en fazla 5 yıl sürdüğü, boşanma davası açanların büyük bölümü kadınların oluşturduğu ve ‘şiddetli geçimsizliğin’, başlıca boşanma gerekçesi olarak gösterildiği tespit edildi.

Boşanma sebepleri arasında ikinci sırayı ‘alkol kullanımı’, üçüncü sırayı, ‘cana kast ve fena muamele’, dördüncü sırayı ‘terk’, beşinci sırayı da ‘zina’ aldı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017