Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Facebook, Face.Com’la Ne Yapmak İstiyor?

40 milyar yüz fotoğrafı bulunduran Facebook’un, fotoğraflara daha kolay ulaşım sağlayan bir servisi satın alması birçok soruyu beraberinde getirdi. Böylece kullanıcıların kişisel bilgilerinin mahremiyetine ilişkin endişelere bir yenisi daha eklenmiş oldu.
Facebook, Face.Com’la Ne Yapmak İstiyor?
Halka arz öncesi gerçekleştirdiği sıkı pazarlama faaliyetlerine rağmen Facebook, halka arzını resmen fiyaskoyla sonuçlandırdı ve şirket piyasaya değerinin ilk üç günde yaklaşık 20 milyar dolar erimesine engel olamadı… Süreçle ilgili hala sessizliğini koruyan sosyal ağ devi, şimdi de yaptığı yeni satın almayla tartışmaların odağında.

2010 yılından beri satın alma stratejisini hızlandıran sosyal ağ devi, geçtiğimiz günlerde akıllı telefon ve online uygulamalar için mobil yüz tanıma platformu geliştiren Face.com’u satın aldığını duyurdu. Tabii şimdiye dek güvenlik sorunlarıyla ilgili yüzlerce badire atlatan şirketin bu satın alması, pek de normal karşılanmadı! Çünkü veri tabanında 40 milyar yüz fotoğrafı bulunduran bir şirketin, kişilerin birbirlerini etiketlemesini ve böylece fotoğraflara daha kolay ulaşım sağlayan bir servisi satın alması haklı olarak güvenlikle ilgili endişeleri beraberinde getirdi.

Güvenlik uzmanları Facebook’un bu kadar veriyle ne yapacağını merak ederken, fotoğrafların Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından kullanılabileceği de sıkılıkla dile getirilen bir iddia…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017