Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Facebook Fotoğrafları Erkek Giyimini Tetikledi!

Hayır bu tespit, bir şaka değil! Sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşımı yaygınlaştıkça, Türk erkeği daha iyi görünme isteğiyle giyim kuşamına çeki düzen verdi. Modayı ve trendleri yakından takip etmeye başladı…
Facebook Fotoğrafları Erkek Giyimini Tetikledi!
Moda deyince kadının akla geldiği günler eskide kaldı. Son yıllarda erkekler de kadınlar kadar modayı tüketmeye başladı. Erkek önce siyah-beyaz ekseninden çıktı. Pembe, mor, turuncu derken her rengi, erkek koleksiyonlarında görür olduk. Ardından ürün çeşidi konusunda talep arttı. Talep arzı yarattı, arz talebi değiştirdi. Markalar erkek koleksiyonlarını geliştirdi, daha geniş metrekarelerde erkek tüketiciye hizmet verir oldu. Dolayısıyla işin rekabet boyutu da oldukça hareketlendi.

Üretici şirketler, Türkiye’de kadın giyimindekine benzer şekilde bu alanda da markalaşmanın farkına vararak rekabette yerini aldı. Birçok uluslararası marka da erkek koleksiyonlarıyla pazara girdi. Bu tüketiciye fiyat avantajı olarak yansıdı, orta gelir segmentindeki erkek tüketici harcama pastasından aldığı payı arttırdı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017