Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Facebook, Kullanıcılarının Mesajlarını Okuduğunu İtiraf Etti

Facebook, suç teşkil edebilecek etkinlikleri engellemek için kullanıcıların özel mesajlarını izlediğini kabul etti.
Facebook, Kullanıcılarının Mesajlarını Okuduğunu İtiraf Etti
Facebook, kullanıcıların sohbetlerini inceleyerek suç teşkil edebilecek etkinlikleri taradığını kabul etti. Facebook, bir yazılım yoluyla sohbetlerde kullanılan uygunsuz dili algılıyor ve sapıkları ortaya çıkarıyor. Örneklerden biri, 30’lu yaşlarından bulunan bir adamın 13 yaşındaki bir kızla düzenlediği buluşma olarak gösteriliyor.

Yazılım, gönderiyi otomatik olarak Facebook çalışanlarına gönderiyor, ardından Facebook yetkilileri ilgili mesajları okuyup hata olmadığından emin oluyor ve polis durumdan haberdar ediliyor. Bunun ardından polis, adamı tutukluyor ve bilgisayarına el koyuyor. Böylece, tacize uğrayan küçük çocuklar şikayette bulunmasa bile Facebook, sapıkları otomatik olarak tespit edip polisi harekete geçirebiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017