Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Facebook’ta Olumsuz Paylaşımlar İlgi Çekmiyor

Facebook olarak sıradan bir günün yarısından belki daha çoğunu Facebook’a giriş yapmış bir şekilde geçiriyoruz. Ney yaparsak yapalım, ara ara Facebook’u kontrol eder haldeyiz. Dolayısıyla Facebook kullanıcılarının hangi içeriklere karşı nasıl davranışlar sergilediklerini hepimiz az çok biliyoruz. Facebook kullanıcıları pozitif içerikleri daha çok seviyor.
Facebook’ta Olumsuz Paylaşımlar İlgi Çekmiyor
Mashable, Facebook ve Arbitron istatistiklerine dayanarak bu konu ile ilgili bir infografik yayınladı. İnfografiğe göre Facebook kullanıcılarının pozitif içerikleri, negatif içeriklerden daha çok sevdiği net bir şekilde ortaya konulmuş. Buradan anlayacağınız dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’ta bile maalesef depresyon ve mutsuzluk iş yapmıyor.

Pozitif durum güncellemeleri daha çok beğeni aldığı gibi, negatif durum güncellemeleri ise daha çok yorum alıyormuş. Güzel haberleri beğeni toplarken, kötü haberler kullanıcılarda merak uyandırıyor belli ki.

Daha az popüler olan kullanıcıların ise olumsuz ve duygusal iletiler ile kendisi ve ailesi hakkında yazılar yazdığı ortaya çıkmış. Normal bir kullanıcının günlük hayatında yaşadıkları pek ilgi çekmiyor anlaşılan.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017