Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Facebook Ve Google'da Veriler Nasıl Korunur?

İnternetin iki büyük devi, sizin hakkınızda düşündüğünüzden çok daha fazlasını biliyor. Ancak bilgilerinizi düşündüğünüzden çok daha kolay bir şekilde geri alabileceğinizi unutmayın.
Facebook Ve Google'da Veriler Nasıl Korunur?
Facebook ve Google, sahip olduğu bilgi kütüphanesiyle internet üzerinde en büyük veri bankaları arasında yer alıyor. Özellikle Facebook, çıkış noktası olan “sosyal arkadaşlık sitesi” konseptini kısa zamanda geliştirerek çok amaçlı bir sosyal platform olmayı başardı. Facebook’un yanı sıra Google da artık yalnızca bir “arama motoru” değil. Elbette bunda kullanıcıların, yani bizlerin büyük katkısı var.

Kişisel bilgilerimizi kendi isteğimizle Facebook ve Google’ın kullanımına sunuyor ve bununla birlikte bu iki dev servisin bilgi kütüphanesini genişletmeye her geçen gün devam ediyoruz. Ancak tüm kullanıcılar olmasa bile, büyük bir kullanıcı kitlesi Facebook ve Google ile paylaştığı bilgilerin güvenliği konusunda endişe duyuyor ve endişe duymakta da oldukça haklılar. Özellikle Facebook üzerinde kullanıcıların kişisel bilgileri çeşitli uygulamalar vasıtasıyla farklı kullanıcıların ellerine geçebiliyor. Aynı durum yine Google için de geçerli elbette. Google Plus, YouTube ve Google Maps ile kullanıcıların kişisel bilgileri farklı alanlara kayabiliyor. Ancak hizmet almak adına tüm bilgilerinizi Facebook ve Google’a açmak zorunda olmamakla birlikte, hatta bazı noktalarda bu iki devi reddedebilirsiniz de.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017