Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Faizsiz Finans Sektörü Hedef Büyüttü

Katılım Bankaları'nın aktif büyüklüğü 2012 yılının ilk yarısında 61 milyar TL'ye ulaştı. Sektörde yüzde 5'lik paya sahip. 2023 yılı için yüzde 15'ler konuşuluyor.
Faizsiz Finans Sektörü Hedef Büyüttü
Türkiye ekonomisi son 10 yıldır yüzde 5.3 ortalama ile büyüyor. Türkiye’nin kuruluşundan bu yana kaydettiği yüzde 4.9’luk ortalama büyüme hızından çok yüksek olmasa da yüzde 5.3’lük büyüme sağlam makro ekonomik göstergelerle elde ediliyor. Kamu borç yükünün azalması, uzun vadeli perspektiften bakıldığında bütçe açıklarında görülen hızlı düzelmeler ve enflasyondaki gerilemelerin Türkiye bankacılık sektörü üzerine de olumlu etkileri görülüyor. Düşen enflasyon, gerileyen borç yükü, faiz oranlarında düşüşlere neden olurken, bu durum bankacılık sektörünün asli işlevine geri dönmesine, daha fazla kredi vermesine ve de paralel olarak ekonomik aktiviteleri teşvik etmesine neden oluyor.

Küresel gelişmelerin ağırlıklı etkisi ve de cari açığın kontrol altına alınmasına yönelik çabalarla birlikte Türkiye ekonomisi bu yıl daha yavaş büyüme patikası içinde yol alırken, bankacılık sektöründe kredi büyümesi yavaşlıyor. Fakat ekonomik ve finansal gelişmelere uzun vadeden bakıldığında, ekonomik büyümenin sürmesi ve finansal sektörünün daha da güçlenmesi mümkün gözüküyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017