Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Fazla Oturmak Ölüm Riskini Arttırıyor!

Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre, günde 8-11 saatini oturarak geçiren kişilerin ölüm riski (obezite, kanser, kalp ve şeker gibi hastalıklarla) yüzde 15 artıyor.
Fazla Oturmak Ölüm Riskini Arttırıyor!
Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre, günde 8-11 saatini oturarak geçiren kişilerin ölüm riski (obezite, kanser, kalp ve şeker gibi hastalıklarla) yüzde 15 artıyor. ‘Egzersiz ilaçtır’ sloganıyla, fiziksel aktiviteyi gündelik yaşamın bir parçası haline getirmeyi hedefleyen Aktif Yaşam Derneği Başkanı Prof. Dr. Haydar Demirel, oturma süresini kısaltmak için şu önerilerde bulunuyor.

Demirel, “Çalışırken verdiğiniz molaları oturarak değil, hareket ederek değerlendirebilirsiniz Bilgisayarınızdan belirli aralıklarla ayağa kalkıp hareket etmek için saatinizi kurun. Ayrıca cep telefonu ile konuşma zamanlarınızı ofis içinde dolaşarak geçirebilirsiniz. Televizyon karşısında geçirdiğiniz zamanı belli dilimlere bölebilirsiniz. Evde veya ev dışında çocuklarınızla hareketli oyunlar oynayabilirsiniz. Hafta sonlarınızı ise yürüyüş, bisiklet gibi hareketli aktiviteler ile değerlendirmelisiniz.” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017