Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Fenerbahçeli Eski Futbolcu Abdülkerim Durmaz Kimdir?

80'lere ait hafızalarımızda birçok anı var. Bunların bir kısmı da o dönem Türk futboluyla ilgili... Fenerbahçeli Abdülkerim Durmaz da o efsanelerden. Ama diğerleri gibi saha içi performansıyla değil, dillere desten ''arızalıklarıyla'' efsane. İşte Abdülkerim Durmaz röportajı...
Fenerbahçeli Eski Futbolcu Abdülkerim Durmaz Kimdir?
Fenerbahçe’ye ne zaman transfer oldunuz?

1984 yılında Karagümrükspor’da oynarken Fenerbahçe’den 10 milyon liralık bir transfer teklifi geldi. Fenerbahçe Başkanı Fikret Arıcan ile görüştük ve anlaştık. O dönem iyi bir semtten daire fiyatı sekiz milyon liraydı. Ben de Şişli’den bir ev aldım geriye de iki milyon kalmıştı. Yani bir daire fiyatına Fenerbahçe’de oynamıştım. O transferi bugün gerçekleştirsem kazandığım bir transfer ücreti ile Karagümrük’ün yarısını satın alırdım.

Çok alemci olduğunu söylenir, 80’li yıllarda gece hayatı nasıldı, nerelerde eğlenirdiniz?

Ben gezmeyi çok seven bir futbolcuydum, gece hayatım meşhurdu. Bağdat Caddesi, Moda, Tarabya’ya giderdim. 80’li yıllarda tavernalar çok ünlüydü. Tarabya’daki tavernaların bir numaralı müdavimiydim, gece kulüpleri ve diskoları da ihmal etmezdim. Sergen gibi bir futbolcuydum. Zaten futbolumdan ziyade gece hayatım ve kavgalarımla ön plandaydım.

Karagümrüklü olmak Fenerbahçe’de futbol oynamanızı nasıl etkiledi?

24 yıl Karagümrük’te yaşadıktan sonra Fenerbahçe’ye transfer oldum; bunun sonucu olarak da yaşantım da değişiklikler oldu. Türkiye’de bir Karagümrük gerçeği var. Karagümrük kabadayı yapısı olan bir semt. Burada doğup büyüyen her genç gibi bende de kabadayılık ruhu vardı. Bu ruh futboluma da yansıdı. Seyirciye, rakibe, hakeme hatta kendi yöneticime bile sert tavırlar sergilerdim. Zaten bu huyum yüzünden futboldan erken koptum.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017