Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ferhat Göçer Ne Yapıyor? Ferhat Göçer Röportajı

Cuma akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde konser verecek olan Ferhat Gçöer’le o geceyi, yakında çıkacağı Avrupa turnesini, doktorluğunu, terörü, müzikteki sorunları ve Ömür Gedik’le yaşadığı beraberliği konuştuk.
Ferhat Göçer Ne Yapıyor? Ferhat Göçer Röportajı
Ferhat Göçer’in “İşte Benim Dünyam” dediği Beykoz sırtlarındaki boğaz manzaralı, havuzlu, asansörlü, stüdyolu villasına konuk olduk. Çay içtik, ikram edilen keklerden yedik ve bol bol sohbet ettik…

Öncelikle 28 Eylül Cuma akşamını konuşalım. Harbiye Açıkhava’da o gece neler olacak?

28 Eylül Cuma akşamı, Glee Müzikali’nden esinlenerek hayata geçirdiğim Symohonie D’Orient ile Ferhat Göçer konseri Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sergilenecek. 60 kişilik dev bir orkestrayla sahnede olacağım. Benim klasikleşmiş albüm şarkılarımın yanında, albüm öncesinde de seslendirdiğim aryalar, klasik batı eserleri ve aynı zamanda Amy Winehouse, Gotye, Sting, Ping Floyd gibi son dönemde dünyada en çok dinlenen şarkıcıların şarkılarını da kendi etnik sazlarımızla birlikte yorumlayacağım. Her zaman benim böyle bir hayalim vardı. İşte bu 60 kişilik orkestrayla biraz bunları canlandıracağız. İstanbul Strings dediğimiz bir yerli grup var. Türkiye’de neredeyse çıkarılmış olan albümlerin birçoğunun kayıtlarını yapan, çok iyi kulağı olan, çok yetenekli olan bir yerli grup. Bu çocuklarla beraber değişik düzenlemeler hazırladık aslında. Biraz müzikal sürprizlerle dolu bir iş bu. Teknik olarak çok emek harcadık bu işin yazım, çizim, prova, repertuvar oluşturma meselesine. Tahmin ediyorum ki, konsere gelecek olanlara hoş vakit geçirteceğiz. Onları şaşkına çevirecek bir repertuvarla ve düzenlemelerle hepsi keyiflenecekler.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017