Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ferit Şahenk Kimdir? Ferit Şahenk Röportajı

Ferit Şahenk, 5 milyar 257 milyar dolarlık cirosuyla Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından Doğuş Holding'in yönetim kurulu başkanı. İş dünyasının en güçlü ve en önemli isimlerinden biri. Bu nedenle ajandası büyük önem taşıyor, yaptığı işler yakından takip ediliyor.
Ferit Şahenk Kimdir? Ferit Şahenk Röportajı
Doğuş Holding, son dönemde yaptığı yatırımlarla ön planda. Grubun yeni girdiği eğlence, restoran, spor ve e-ticaret işleri dikkatle izleniyor. Kimilerinin “hobi” olarak adlandırdığı bu işlerde Doğuş Holding’in kaptanı “gayet ciddi” olduğunu söylüyor. “Ben hobi olarak gördüğüm hiçbir işi Doğuş Holding çatısı altında gerçekleştirmem” diyen Şahenk, bu alanlarda büyük potansiyel olduğuna inandığını belirtiyor.

Ferit Şahenk’in genelde girdiği yeni işler izlediği tek bir model var. Şahenk, güçlü bir yabancı ortakla yola çıkıyor. Yüzde 50-50 ortaklık kurarak ilerlemeyi tercih ediyor. Spor ve moda işine global dev IMG ile, e-ticaret işine ise Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group girmesi de bu stratejinin bir parçası.

Doğuş Holding, mevcut işlerde de önemli yatırım atağında… Bankacılıkta, BBVA ortaklığı ardından bölgede güç kazanma hedefi var. İnşaatta sadece yurtiçinde değil yurt dışında da önemli projeler start almış durumda. Medya işinde, Star TV’nin alınmasının ardından farklı projeler gündemde. Marina işletmeciliğinde de önemli network oluşturulmuş durumda. Bütün bu atakları “farklılaş ya da öl” felsefesiyle açıklayan Şahenk hedeflerinde de oldukça agresif. “Bulunduğumuz her sektörde ilk 3’te olacağı” diye konuşuyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017