Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Feryal Gülman Evinin Kapılarını Açtı

Evini sığınağı olarak gören Feryal Gülman, hikayesi olan eşyalarla yaşamayı çok sevdiğini söylüyor. Bir mimar olarak evin her köşesine dokunuşta bulunduğunu belirten Gülman, evin dekorasyonunda İtalyan Rönesansı’nın etkisinde kaldığını belirtiyor.
Feryal Gülman Evinin Kapılarını Açtı
Dışarıdan bakıldığında adeta bir kaleyi andıran Feryal Gülman’ın evine asansörle çıkmak, son derece ilginç bir deneyim oldu. Evini bir sığınak gibi gören Gülman’la; cemiyet hayatı, sağlık ve tabii ki son derece değerli ve etkileyici antikalarla dolu evi hakkında keyifli bir sohbet ettik.

Cemiyet hayatının çok yakından tanıdığı önemli bir isimsiniz. Çok sayıda davette ve sosyal sorumluluk projesinde sizi görüyoruz. Bu davetlere katılırken kriterleriniz neler oluyor?

Eve gelen davet talepleri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamındaysa ve bir sivil toplum örgütü tarafından düzenleniyorsa o zaman önceliğim bu davetlerden yana oluyor. Ayrıca dostlarımın verdiği davetlere katılmaktan da büyük keyif alıyorum. Bunun dışında, mimari anlamda beni ilgilendiren yeni bir konseptin tanıtımına da icabet edebilirim.

Sadece mimariyle değil modayla da yakından ilgilisiniz ve son derece fit bir görünüşe sahipsiniz. Kıyafeti iyi taşımak adına görünüm ne kadar önem taşıyor?

Eşim ve benim için estetik önemli. İkimizde bu kavrama değer veren insanlarız. Çevremdeki insanlar, oturduğum mekan ve giysilerim belirli bir estetik çerçevesinde şekilleniyor. Stil benim için hayatımın her alanında büyük önem taşıyor. Yaşama bakışım ve onu algılayış biçimim… Yediğim her yemekte, gittiğim tüm seyahatlerde estetik arıyorum. Ama bu özellikle bir kaygı haline gelmiyor. Bu benim bünyemde olan bir şey, belki aldığım mimari eğitim bunu törpülemiş olabilir ama genel anlamda hayatın her noktasında estetik olmalı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017