Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ferzan Özpetek’in Yeni Filmi ‘Şahane Misafir’

25 Ağustos cumartesi ve 26 Ağustos pazar akşamı Smart Sinetürk’te yayınlanacak olan ‘Şahane Misafir’ filminin yönetmeni Ferzan Özpetek, üzerinde çalıştığı iki projeden birisini İstanbul’a taşıyacağını söylüyor.
Ferzan Özpetek’in Yeni Filmi ‘Şahane Misafir’
Ölümü, yaşam gibi bir umur simgesi haline getirdiği ‘Şahane Misafir’ adlı filmini çok sevdiğini söyleyen Ferzan Özpetek, D-Smart dergisiyle buluşarak, Smart Sinetürk’te yayınlanacak filmiyle ilgili konuştu. İşte o sohbetin en can alıcı bölümleri…

Ferzan Bey, ‘Şahane Misafir’ nasıl ortaya çıktı?

‘Serseri Mayınlar’ filminden sonra herkesin beklediği bir şey vardı. Sonuçta siz bir film yapıyorsunuz ve insanların kafasında bir sonraki film için de benzer bir tablo ve istek oluşuyor. Herkes yine komedi bekliyordu. Esasında Türkiye’de bir film yapacaktım ve onun üzerine yazıyordum. Üç İtalyan oyuncu rol alacaktı fakat bir gün fikrimi değiştirdim. Bir arkadaşımın anlattığı olaydan esinlenerek aklıma bu konu geldi ve yapımcım Domenico Procacci’ye anlattım. Onun da çok hoşuna gitti ve her şey bu şekilde canlandı. ‘Şahane Misafir’ türünde bir film, İtalyan sinemasında az rastlanan bir film. Hayatla ölümün karıştığı şeyler dikkatimi çekiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017