Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Fetih 1453 Filminin Fatih’i Devrim Evin

Birçokları gibi biz de onu Türk sinemasının en pahalı prodüksiyonu ‘ Fetih Sultan Mehmed rolüyle tanıdık. Ancak o, tiyatroda yüksek lisans sahibi, akademik çalışmalarıyla kendini sürekli geliştiren usta bir tiyatro sanatçısı. Önümüzdeki aylarda vizyona girecek ‘Yunus Emre, Aşkın Sesi’ filminin başrol oyuncusu Devrim Evin, Boxer için modellik yaptı.
Fetih 1453 Filminin Fatih’i Devrim Evin
Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldunuz. Nasıldı okul yılları, zorlu bir süreç miydi sizin için?

Devrim Evin: Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Lisans Bölümü’nden mezun olalı 12 sene oldu ve sonrasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro yüksek lisansı okudum. Bu sene de bir aksilik olmazsa Gürcistan Tiflis Sota Rustavelli Film ve Tiyatro Üniversitesi’nde Rejisörlük doktorasına başlayacağım. Bunun yanı sıra 2007 senesinde İtalya’da başlayan masterclass çalışmalarım 2008’de Danimarka’daki Odin Tiyatrosu genel sanat yönetmeni ve Dünya Tiyatrosu’nun önemli ismi Eugenio Barba ile tanışmam ve onunla devam eden Masterclass’lar ve Avrupa’daki oyunculuk çalışmalarımla devam etti. Hala devam eden bu çalışmalarda İtalya, Danimarka, Polonya, Portekiz gibi ülkelerde bugüne kadar sahne aldım ve bu çalışmalarıma da devam ediyorum. 2003 senesinde önce Eskişehir Tiyatroları 2005’de ise Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları’nın açtığı sınavı kazanarak Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başladım. Hala Devlet Tiyatroları’nda sanatçı olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Tüm bu süreç birkaç cümleye ancak böyle özetleyebileceğim ama derininde benim için muhteşem deneyimler barındıran ve asla zorlu olmayan süreçlerdir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017