Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Fiat 500 Yenilendi ve Büyüdü

55 yıl önceki 500'ler yenileniyor diye ilk başlarda çok eleştirmiştik. Ancak yeni 500, eski Cinquecento'den bağımsız bir fenomen haline geliverdi. Şimdiyse bu şeytan tülü otomobil, büyüyerek ailelere de uygun hale geldi.
Fiat 500 Yenilendi ve Büyüdü
Yaklaşık 5 yıl önce, 55 yıl önceki 500 yenileniyor diye çok eleştirmiştik… Halbuki yeni 500, eski Cinquecento’larla ilgisiz yeni bir fenomen olacakmış… Sadece Avrupa’da değil, dev otomobiller diyarı ABD’de bile yeni 500 bir anda trend oldu, gençlerin ve modern yaşayanların sempatik ikinci otomobili haline geliverdi. Şimdi ise Fiat, Abarth ve Cabrio versiyonlarından sonra bu sevilen yei 500’ü yepyeni kasa tipleriyle çeşitlendiriyor. Hatta, yeni 500’ün tasarım ayrıntılarıyla Sedici’nin yerini alacak yeni bir küçük SUV da hazırlanıyor.

Öndeki ve arkadaki dış tasarım detaylarıyla kabin içindeki konsol ve göğüslük kısımları güncel 500 ile aynı olan 500 L, diğer tüm ayrıntı ve ölçülerde 500 ile sadece ismen benzeşiyor. Hatta 500 için A segmenti bir minik otomobil derken, 500 L için kesinlik Bsegmenti bir minivan demek gerekiyor. Diğer yanda yine süslü bir küçük olan Mini’nin Countrman’i için bir seçenek olabileceğini de iddia edebilir. 4.14 metre ile Punto’dan bile 7 cm daha uzun olan, 1.78’lik genişliği ve 1.66 metrelik yüksekliğe kağıt üstünde eski Mültipları hatırlatan 500 L, 400 litrelik bagajıyla iyi bir aile otomobili hacmi sunuyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017