Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimi - Faveo Danışmanlık

Yönetim, üretimin belirleyici faktörü haline gelmiştir. İşletmelerde performansın ilk gereği, ekonomik performans ve maliyet kalemlerinin belirlenip işletme lehine kullanılmasıdır.
Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimi - Faveo Danışmanlık
EĞİTİMİN ADI Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimi

EĞİTİMİN AMACI
Yönetim, üretimin belirleyici faktörü haline gelmiştir. İşletmelerde performansın ilk gereği, ekonomik performans ve maliyet kalemlerinin belirlenip işletme lehine kullanılmasıdır.İşletme sahiplerinin ve yöneticilerinin alacakları kararlarda ve firma kaynaklarını doğru yönlendirmede kullandıkları unsurlar finansal verilerdir.İşletme finansmanını ile ilgili temel bilgilerin paylaşılacağı bu eğitimde, yöneticilerin sistematik ve pratik bir bakış açısı oluşturulması amaçlamaktadır.

EĞİTİM İÇERİĞİ
a)Temel Finans Bilgisi ve Temel Finansal Analiz
-Mali Analiz
-Mali Analizde Kullanılan Mali Tabloların İncelenmesi
-Bilanço
-Gelir Tablosu
-Nakit Akım Tablosu
-Öz Kaynak Değişim Tablosu
-Net İşletme Sermayesi Tablosu
-Rasyo Analizi
-Likidite Oranları
-Para Yaratma Gücü ve Mali Yapı Analiz Oranları
-Varlık ve Kaynakların Kullanımı İle İlgili Oranlar
-Karlılık Oranları
-Yüzde Metodu Analizi
-Karşılaştırmalı Analiz
-Basit ve Bileşik Faiz Hesabı
-Anüite (Taksit) Hesabı
b)Yatırım Kararları ve Fonlama
-Yatırım Kararlarının Değerlendirilmesi
-Nakit Krediler
-Gayri Nakit Krediler
-Leasing
-Factoring
c)Bütçe Yönetimi ve Planlaması
d)Piyasaların Takibi ve Beklentiler(Karşılıklı Bilgi Alışverişi Şeklinde Uygulanacak)
-Yurtiçi Piyasalar
-Yurtdışı Piyasalar
e)Genel Değerlendirme
f)Örnek Olaylar ve Çalışmalar

EĞİTİM YÖNTEMİ
Eğitim esnasında katılımcılarla çok yönlü bir fikir alışverişi ortamı kurulması hedeflenecek, finans ile ilgili konularda görüş ve deneyim paylaşımı yapılması sağlanacaktır. Sunuş bilgisayara bağlı yansıtma cihazı ile gerçekleştirilecek, anlatılanlar; bilimsel veriler, tablolar, uygulamalar ve vaka çalışmalarıyla desteklenecektir. Eğitim; konusunda uzman, finansman konularında dünya çapında uygulamalara adım atmış eğitmenimiz tarafından sağlanacaktır.

EĞİTİM TARİHİ
12 - 13 Mart 2011

EĞİTİM SAATİ
09:30 – 17:30

EĞİTİM YERİ
Faveo Danışmanlık Eğitim Salonu Buttim İş Merkezi A Blok Kat 2 No:367

EĞİTİM ÜCRETİ
400 TL+KDV (Eğitim Dokümanları,ara ikramlar ve öğle yemeği dahildir.)

EĞİTMENİMİZİN ÖZGEÇMİŞİ / Ertan TÜRKMEN
1991 senesinde Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra, Coopers & Lybrand/PricewaterhouseCoopers(PwC) şirketinin sırası ile İstanbul, Varşova ve New York ofislerinde görev almıştır. PwC’de Finansman ve Denetim Müdürü olarak New York Borsası’na hisseleri işlem gören şirketlerin denetiminde bulunmuştur.2001 senesinde, Türkiye Siemens Business Services şirketinde Finans Direktörü olarak göreve başlamıştır. 2002 senesinden itibaren, Ticari Direktör olarak Türkiye’nin en önemli e-dönüşüm projelerinden biri olan Vergi Dairelerinin Tam Otomasyon Projeleri (VEDOP) ve Türkiye’nin ilk servis / dış kaynak kullanım ihracatlarından biri olan GLOBAL TOSHIBA çağrı merkezi projelerinin satış ve proje aşamalarının yönetiminde görev almıştır. Siemens’teki kariyerinden sonra, 2006 senesinde Johnson & Johnson Medikal Türkiye Limited Şirketi’nin kurulumundan sorumlu yönetici olarak görevlendirilmiştir. Tüm operasyon, dağıtım kanalları/müşteri yönetimi, tedarik zinciri, finans, bilişim, etik kurallara uygunluk, risk yönetimi süreçlerinin ve organizasyonun kurulmasını yönetmiştir.

Çeşitli sektörlerden kuruluşlarının yeniden yapılandırma, kurumsallaşma, uluslararası piyasalara açılım ve yeni ortaklıklar gerçekleştirme sürecine danışman olarak destek vermektedir.

Ertan Türkmen, Mimar Sinan Üniversitesi’nde Finans ve Yatırım Teknikleri dersini vermektedir. Kaliforniya CPA (Certified Public Accountant) Society’in üyesidir. Çok iyi seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

NOT: Eğitim Sonunda Katılımcılara “FAVEO Danışmanlık Katılım Sertifikası” verilecektir.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017