Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Fırtına Vadisi’ne HES’ten Sonra Otel Tehdidi

Fırtına Deresi’nin Ardeşen’den Karadeniz’e döküldüğü dere yatağında şu sıralar hummalı bir çalışma var. Buraya bir rafting ve kano tesisi yapılması planlanıyor. Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunulan bu proje onaylandı ve kredi alındı.
Fırtına Vadisi’ne HES’ten Sonra Otel Tehdidi
Fırtına Vadisi’nin Doğu Karadeniz’in turizminde özel bir yer var. Her yıl ziyaret eden turist sayısı artıyor. Bu durum elbette yatırımcıların da dikkatinden kaçmadı. Vadiye yüksek kapasiteli oteller yaptırmak koruma amaçlı imar planları hazırlanmadan nasıl karşılık bulur?

Yıllar önce HES felaketini savuşturan Fırtına Vadisi, Şimdilerde ise yaylalar arası yapılan transit yollar, yüksek kapasiteli oteller, gelişigüzel açılan taşocakları, beton inşaatlar, dereye acımasızca dökülen çöplerle uğraşıyor. Fırtına Deresi’nin Ardeşen’den Karadeniz’e döküldüğü dere yatağında ratfing ve kano tesisi yapılması planlanıyor. Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunulan bu proje onaylandı ve kredi alındı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017