Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ford'dan 850 HP'lik En Güçlü Shelby

Amerikan otomobil üreticisi Ford, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Carroll Shelby anısına en güçlü Ford Shelby aracını üretti.
Ford'dan 850 HP'lik En Güçlü Shelby
Carroll Shelby’nin arkadaşları ve Ford markası, işbirliği halinde eşsiz bir otomobile imza attı. Shelby GT 500 Cobra toplam 850 HP’lik güce sahip. Bu özel model, Mayıs ayından hayatını kaybeden ve markaya ismini veren Carroll Shelby’e ithaf edildi.

Shelby-Ford işbirliği 60 yıllık bir geçmiş sahip. Bu iş birliği sonucunda geliştirilen, markanın en güçlü otomobilleri hep Cobra olarak tarihe geçti. Ford markası adı altında daha önce Cobra, GT40 ve Mustang otomobillerinde hep Shelby imzası bulunuyordu. İlk üretilen Shelby Cobra modeli gelecek yıl 50. yıldönümünü kutlayacak. Bu yıl dönümü modeline Ford özel bir önem veriyor. Ford yetkilileri 2013 Shelby GT 500’ün gerçek bir Cobra’ya dönüşeceğini açıkladı. Mustang’ın en güçlü versiyonu olan Shelby GT 500’ün üzerinden geliştirilen Shelby GT 500’ün üzerinden geliştirilen Shelby GT 500 Cobra 662 HP yerine 4.0 litrelik motordan artık 850 HP güç çıkarıyor. 20 inçlik jantlar ve 345’lik lastikler devasa gücü asfalta aktarmak için görev yapıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017