Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Fotoğrafın CV’ye Etkisi Nedir?

İş yaşamında güzel kadınların “kadınlara özel cam tavan engellerin dışında” avantajlı olduğu düşünülür. Hatta CV’lerdeki fotoğrafların, işe alımlarda güzel kadınlara öncelik sağladığına inanılır. Peki, fotoğrafın cv’ye etkisi gerçekten nedir?
Fotoğrafın CV’ye Etkisi Nedir?
İş yaşamında güzel kadınların avantajlı olduğu hatta CV’lerdeki fotoğrafların, işe alımlarda güzel kadınlara öncelik sağladığına inanılır. Ancak İsrail’den iki akademisyen tersini iddia ediyor.

Ben-Gurion Üniversitesi’nden Bradley Ruffle ve Ariel Üniversitesi’nden Ze’ev Shtudiner, erkekler ve kadınlar için iki farklı CV’yi 2 bin 500 gerçek iş pozisyonu için yolladılar. CV’lerin sadece birinde fotoğraf vardı. Araştırmadan çıkan sonuçlar ise çok ilginç.

Erkekler için fotoğraflı CV’ler yollamak neredeyse işe alınmamak anlamına geliyor. Aynı pozisyon için yollanan ortalam 11 fotoğraflı CV’ye bir mülakat çağrısı gelirken fotoğrafsızlarda 7 başvurudan biri mülakata çağırıldı. Araştırmacılar başvuru gönderilen İK depratmanlarında yüzde 93 oranında kadın çalıştığını tespit ettiler. Ancak iki araştırmacı, olguyu “kadın kıskançlığına” bağlamak konusunda tereddütlü.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017