Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Foxconn, Brezilya'da iPad Üretimine Başlıyor

Dünyanın en büyük ve tartışmalı işvereni, çok daha fazla teknoloji üretmek için şimdi de Brezilya'da giderek genişleyen bir şehir kuruyor.
Foxconn, Brezilya'da iPad Üretimine Başlıyor
Jundiai Teknoloji Parkı’ndaki her kanalizasyon kapağının üzerinde, tüketici elektroniğinin gelecekteki en canlı merkezlerinden biri haline gelmesi beklenen ve Sao Paula’ya bir saatten az mesafedeki “Foxconn” şehrinin adı yazıyor. Foxconn’un Çin, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Hindistan ve Meksika dahil 24 merkezinden biri, Brezilya ve burası aynı zamanda geleceğin iPhone ve iPad’lerinin üretileceği yer.

Foxconn’un ana şirketi Hon Hai Precision Industry, 1974 yılında Gou’nun annesinden aldığı borç parayla kurulmuş. Gou, Tayvan’da küçük bir ambarda siyah beyaz televizyonlar için plastik düğmeler üreterek yola koyulmuş. En üst düzey müşterisi Apple şirketin şu anki değeri, tam 43 milyar dolar. Foxconn International Holdings Ltd, dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik cihazlar ve dünyanın bir numaralı bağımsız cep telefonu üreticisi. Tüketici elektroniği alanında tanıdığımız ürünlerin yüzde 50’sinin üzerinde bu şirketin parmağı var: iPhone’lar, iPad’lar, Dell bilgisayarları, Nokia’nın ve Motorola’nın telefonları ve çok daha fazlası…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017